Громада здатна багато зробити, якщо працює разом

voitovych_1Про життя і справи “RIA плюс” розмовляє з підприємцем, головою товариства “Міщанське братство Тернополя” Юрієм Войтовичем

– Чим особлива справа, яку ви обрали?
– У бізнес я прийшов не відразу. Це сталося у кризові 90-ті. Тож можу сказати, що пройшов “і Крим, і Рим…”. Фірма спеціалізується на виготовленні виробів з граніту. Основний напрямок – пам’ятники. Причому пропозиції для клієнтів – різні. Маємо пільги для пенсіонерів і членів “Міщанського братства”. Шукаємо індивідуальні підходи до всіх.
– Від листопада 2012-го ви – голова “Міщанського братства”. Навіщо вам це?
– Хочеться щось залишити по собі у місті, де я народився і виріс. Більше того, мій прадід був членом братства. Допомагав мурувати будівлю, де нині працює обласна філармонія.
– Історія зведення того приміщення доволі цікава…
– Приміщення “Міщанського братства” – приклад того, на що здатна громада, якщо спільно візьметься до справи. Почалося все з того, що п’ятеро видатних міщан взяли у кредит 100 крон, а згодом погасили по 20 крон кожен. Решта городян допомагала, чим могла. Хтось привіз камінь. Інші – дерево. Частина міщан мурувала ті стіни. І в 1903-му за півроку все було готове! Той будинок став осередком, навколо якого крутилося все життя міста. Там проводили читання, літературно-мистецькі вечори, концерти.
До речі, лише після 1945 року приміщення братства стало будинком культури. Згодом туди перебралася обласна філармонія.
– Які нині справи у товариства?
– Люди, які відновили братство на початку 90-х ХХ століття, – дуже старенькі або й не дожили до сьогоднішнього дня. Нові члени тільки починають підключатися. Активних членів – десяток чоловік. Так, по суті, було і в 1890-му, коли закладали підвалини товариства. Але тій жменьці активістів вдалося об’єднати навколо себе тисячі людей!
– Де розміщений офіс братства?
– Звісно, логічно було б припустити, що “Міщанське братство” працює у будівлі, яку звели наші предки – колишні члени товариства. Тож ми розраховували, що нам виділять одну-дві кімнати в приміщенні філармонії. Але ми фактично отримали відмову в оренді. Очевидно, треба повторювати досвід предків – будувати власне приміщення.
– Які завдання ставите перед собою як голова?
– Зі всіма завданнями і метою діяльності братства можна ознайомитися на офіційному сайті товариства: mb.te.ua. Там ви зможете прочитати чимало цікавого у рубриках: “Обличчя Тернополя”, “Фотогалерея”, “Відеогалерея” та інші. Буде там і щоквартальний звіт про діяльність товариства. Щоправда, наразі сайт працює в тестовому режимі…
До речі, у нас – багато ідей. Скажімо, ми за пропонували увічнити пам’ять славних міщан Тернополя у монументі. Чому саме так? Щоб той пам’ятник довгі роки нагадував і жителям міста, і його гостям, хто найбільше доклався до розквіту Тернополя. Причому його будуть щороку поповнювати новими прізвищами членів “Міщанського братства”.
– Яким бачите братство років через пʼять?
– Це буде організація, яка об’єднає навколо себе всіх, кому не байдужа доля Тернополя. Адже братство – аполітичне. Отже, долучитися до нього може кожен тернополянин, який доведе, що хоче працювати для рідного міста, його громади.
Сподіваюся, до того часу багато що зміниться на краще. Єдине, що обіцяю: перед втіленням будь-якої ініціативи товариство виноситиме її на розгляд громади.

Довідка
Юрій Войтович народився 24.05.1954 р. у Тернополі.
Навчався в школах №№6 та 12. У 1973-1980 рр. – у Тернопільському педінституті. Працював на заводі ЖБК. Спершу – робітником, потім – майстром, начальником цеху. Керував цехом на заводі “Ремпобуттехніка”. Працював майстром-викладачем у ПТУ №4. Із 1991 р. – підприємець.
Контактний телефон – 0-68-225-00-82.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *