Перші футбольні команди Тернополя – “Поділля”, “Креси” і “Єгуда”

“Креси” – так називався перший футбольний клуб Тернополя. Спортове товариство “Креси” було організоване у 1907 році. А футбольна команда цього спортового товариства – у період 1909/1910 навчального року.
Учасниками команди стали старші учні Першої тернопільської вищої гімназії, у якій навчалися переважно поляки. Організатором футбольної команди став професор Мечислав Куликовський.
Водночас в українській гімназії імені Франці Йосифа І, тернополяни створили ще одну футбольну дружину – “Поділля”.
Перший футбольний матч у Тернополі провели 21 серпня 1909 року. Це була товариська зустріч між “Поділлям” і “Кресами”. “Креси” у цій зустрічі перемогли з рахунком 4:1.
Через кілька днів у Тернополі провели повторний матч між цими командами. Знову виграли “Креси”, але уже з рахунком 5:4, що власне свідчить про безкомпромісний характер поєдинку.
Цікаво, що обидва матчі проходили на полі “Коло парку”, яке тоді знаходилося на території сучасного комунального підприємства “Тернопільський міський стадіон”.
Влітку 1910 року з команди “Креси” вийшли учні-євреї, і створили власну футбольну команду “Єгуда”. Згодом у Тернополі було створено ще кілька футбольних команд.
У період 1910-1911 рр. найсильнішими були футболісти “Поділля”.
Так, у 1910 р. “Поділля” змогло відквитатися зі дві перші поразки, перемігши “Креси” з рахунком 9:1.
Слід зауважити, що піонери тернопільського футболу не надто дотримувалися дисципліни. Так у матчі, коли подоляни перемогли 9:1, гравець польського клуб стрибнув на одного із суперників та завдав йому важкої травми. Після чого представник “Поділля” професор Семен Сидоряк  радив більше з “Кресами” не грати.
Натомість “Поділля” грало з іншими командами міста і впевнено їх перемагало.
У період 1910-1914 рр. тернопільські команди налагоджували контакти з футбольними дружинами інших міст і час від часу проводили товариські матчі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *