У тернополян є шанс провести люстрацію

В Україні багато говориться про люстрацію. Проте думки людей різняться. Одні хочуть радикально підійти до цього питання і люструвати усіх, хто мав хоч яку-небудь причетність до попередньої влади. Інші підходять більш помірковано до цього питання.
Втім, найкраща люстрація – це вибори.
І вже найближчим часом, а саме у неділю, 25 жовтня, тернополяни матимуть зробити свій вибір і водночас провести своєрідну люстрацію – визначитися хто достойний представляти виборців у місцевих органах влади, а хто ні. Водночас у тернополян буде можливість визначитися чи потрібні їм ті люди, які господарювали у місті впродовж останніх п’яти років, чи ні.

Вибір громади – це святе. Єдине, що важливо – це щоб люди не піддавалися на підкуп у вигляді подарункових продуктових наборів чи банального вручення 200 гривень за голос. Також важливо, щоб вибір громадян був свідомий і обміркований. У Тернополі модно голосувати за партійні бренди, не дивлячись на ті персоналії, які вони ведуть у владу на місцях. Так, під час трьох попередніх виборчих компаній галицькі виборці масово голосували за “Нашу Україну”, “Батьківщину” (БЮТ), “Свободу”.

Перша з цих політичних сил уже у забутті, друга – переживає стрімкий спад популярності. Як буде зі “Свободою” – побачимо.

Але усе це свідчить, що голосування за партійні бренди не є ефективним і корисним на місцях. Тим паче, що, скажімо, у міській раді не вирішують питань щодо побудови професійної армії, вступу у НАТО чи Європейський союз. Міська рада не займається великою політикою, а лише вирішенням місцевих господарських питань.
Тому роль партії в деякій мірі нівелюється, а тому не так важливо голосувати за політичний бренд, як за конкретних людей, які є господарниками і мають уже певні досягнення у своїй професійній діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *