Юрій Войтович: Ми йдемо до людей із конкретними зробленими справами

Голова “Міщанського братства” Юрій Войтович братиме участь у виборах до Тернопільської міської ради за списком Блоку Петра Порошенка. Тільки цього року Юрій Войтович зумів реалізувати кілька проектів зі збереження культурної спадщини міста.

 Юрію Степановичу, ви тривалий час займалися громадською діяльністю, але не йшли у політику. Чому зараз вирішили стати депутатом міськради?

– У 1991 році я почав займатися підприємницькою діяльністю. Відкрив власний бізнес і у складні економічні часи забезпечив роботою не тільки себе одного, адже створив тоді більше десятка робочих місць. Приблизно у ті ж часи я почав займатися громадською діяльністю. Був учасником багатьох значимих у місті подій, акцій і тривалий час вважав, що цього достатньо.

Але у певний момент я зрозумів, що однієї громадської діяльності все ж таки замало. Якщо хочемо змінити життя в країні чи в конкретному місті, значить потрібно активно долучатися до усіх громадсько-політичних процесів, значить потрібно іти в політику.

Остаточно наважитися на такий крок мене змусила ситуація у нашому рідному Тернополі. Я, як корінний тернополянин, з болем спостерігаю за тим, що зараз у нас відбувається – хаотичні забудови по всьому місту, корупція у міській раді тощо.

Тернопіль – гарне і красиве місто, з багатою історією. Але так склалося, що зараз ми за багатьма параметрами поступаємося сусіднім обласним центрам, які активно розвиваються та щороку приваблюють тисячі туристів. Ми ж не використовуємо свого потенціалу.

Сидіти і чекати, що хтось за нас це зробить? Нема сенсу. Ми вже 24 роки цього чекали. Тепер треба іти у владу і працювати.

– Ви зараз очолюєте “Міщанське братство”? Чому обрали саме цю громадську організацію і який спектр її діяльності?

100 років тому “Міщанське братство” відігравало головну роль у культурно-просвітницькому житті міста. Усі творчі та благодійні заходи української громади міста тоді проходили під егідою “Міщанського братства”. За сприяння товариства у Тернополі відбувалися зустрічі зі славетними письменниками Іваном Франком та Богданом Лепким, концерти Соломії Крушельницької та вистави “Тернопільських театральних вечорів”, режисером яких був Лесь Курбас.

На початку минулого століття мій дідусь та бабуся були учасниками “Міщанського братства”. Більше того, мій дідусь, будучи мулярем за фахом, брав участь у будівництві будинку “Міщанського братства” – зараз це приміщення обласної філармонії.
Тому я вирішив продовжувати справу своїх предків.

Мета нашої організації зараз – зберегти культурну спадщину Тернополя задля подальшого його розвитку. Тільки цього року ми встигли зробити чимало справ – це допомогли у встановленні пам’ятника Славкові Луцишину, наймолодшому воїнові Першої світової.

Ось зовсім недавно встановили пам’ятники на забутих могилах наших славетних тернопільських актрис Катерини Рубчакової та Теодозії Бенцалевої.
Регулярно допомагаємо нашим бійцям в АТО. І це лише частинка тих справ, які зроблені за останніх кілька місяців.

– Які проблеми в місті, на вашу думку, треба вирішити першочергово?

– Насамперед потрібно зупинити хаотичну забудову. Сьогодні у нас тільки дивляться де є вільний клаптик землі і намагаються втиснути туди як не житловий будинок, то бодай торговий центр.
Багато вже було сказано про скандальне будівництво на Привокзальному майдані. Але візьмемо тоді інший приклад – погляньте на парк Національного Відродження. Там біля Співочого поля багатоповерхівка уже висить над лавочками для глядачів. Якщо так піде далі, то ще трохи і біля сцени почнуть будувати…

Тернопіль перетворюється на такий собі галицький “шанхай”, де усе набудовано на купі. Цьому все ж таки потрібно покласти край. Незаконні рішення щодо ущільненої забудови потрібно скасувати, зокрема це стосується і по моєму округу – бульвар по вул. Миру та сквер між вулицями Будного і Винниченка.

А надалі забудову проводити чітко за визначеним Генеральном планом. Я за те, щоб місто розвивалося і розбудовувалося. Але потрібно освоювати нові мікрорайони, а не проводити ущільнення уже існуючих.
Окрім ущільненої забудови також актуальними є питання благоустрою, доступу малобільних груп (інваліди, пенсіонери, жінки з дитячого візочками) до входів у будівлі. Наприклад, тротуари у нас не є зручними, а тому часто жінки з дитячими візочками змушені рухатися по проїжджій частині.

– Чому тернополяни мають голосувати за партію “Солідарність – Блок Петра Порошенка”?

– У Тернополі партія “Солідарність – Блок Петра Порошенка” – це команда ініціативних та досвідчених реформаторів, які здатні відновити колишню славу нашого міста.
Люди, які є у нашій команді, показали себе з позитивного боку – хто на виробництвах, хто в органах державної влади. Це чесні і порядні люди, які політику нашого президента здатні втілювати на місцях.

Ми йдемо на вибори не з мішками гречки, ми не купуємо голоси виборців. Ми йдемо із конкретними зробленими справами.
Тому закликаю тернополян 25 жовтня підтримати усю нашу команду.

 

Біографія
Юрій Войтович народився 24 травня 1954 року у Тернополі. Навчався у школах №6 та №12. У 1980 році закінчив Тернопільський педагогічний інститут, факультет загальнотехнічних дисциплін і фізики.
Після служби в армії працював на заводі ЖБК, що у Березовиці. Спершу – робітником, потім майстром, начальником цеху. Керував цехом на заводі “Ремпобуттехніка”. Пізніше працював майстром-викладачем у ПТУ №4.
Із 1991 року – підприємець.
Із листопада 2012 року – голова громадської організації “Міщанське братство”.
Активний учасник Революції гідності. Член політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *